aanpassing basisakte mede-eigendom

2 antwoorden [Laatste bericht]
Vismarkt
Offline
 In de algemene vergadering van onze residentie werd beslist de basisakte te laten wijzigen ( herverdeling van 2 naar 3 privatieven en aanpassing van de aandelen terzake. Dit alles eigendom van 1 eigenaar en zonder invloed op de aandelen van de anderen ) Het betreft trouwens een feitelijke 10 haar oude bestaande situatie.
Dit werd beslist met 100% van de mede-eigenaars en zo geacteerd. Bovendien werd door iedereen de volgende clausule ondertekend :
'"Alle medeëigenaars verklaren dat deze beslissing van de Algemene vergadering hen geen persoonlijk nadeel oplevert en verzaken dan ook vrijwillig en zonder dwang aan hun recht om beroep aan te tekenen binnen de 4 maanden tegen hun eigen beslissing, zoals voorzien in art 577-9 §2 van het Burgerlijk Wetboek ".
De notaris die de basisakte dient aan te passen beweert dat hoe dan ook nu toch 4 maanden moet gewacht worden vooraleer de basisakte te kunnen laten wijzigen. Klopt dit werkelijk ?
Dit  heeft de feitelijke onverkoopbaarheid van een pand tot gevolg.
nescio1
Offline
etiquette

Kruispost met een andere website.
 
Volgens het internetetiquette mag eenzelfde vraag slechts in een enkel openbaar forum gesteld worden.
 
 
vrijwsyndicus
Offline
voorzichtigheid is de moeder van de porseleinkast

Verstandige notaris.
 
B.W. Art. 577-9 § 2 
 
Stel dat ondanks alles een mede-eigenaar van mening verandert.