Basisakte aanpassen na gewijzigde wet

7 antwoorden [Laatste bericht]
EDVS
Offline
Hallo,

de basisakte van ons gebouw dateert van 07/2013.
Intussen is de wetgeving op de mede-eigendom gewijzigd.

Wanneer moet nu deze wijzigingen officieel worden opgenomen in de basisakte?
Aangezien dit kosten zijn, notaris/registratie/..., en wij een kleine VME zijn ( 8app, 6 eigenaars ) heeft dit direct een invloed op onze kasrekening. We willen wel in orde zijn met alles maar onnodige kosten vermijden natuurlijk.

bedankt
SCORPIOEN
Offline
basisakte aanpassen na gewijzigde wet....


bedoelt u de wet 2018 in voege sedert 1.1.2019....

welnu, deze  zewet bedoelde geenszins een wijziging van de basisakte na de eventueel gecoördineerde statuten opgelegd by wet van 2.6.2010

Een aantal punten moesten/konden verwijderd worden uit het Reglement van mede-eigendom, en moesten ingebracht worden in een Reglement van inwendige Orde (RIO). Ook in het RIO moet nu bvb de taakomschrijving van de commissaris van de rekeningen opgenomen worden. Ook het RIO zelf moet nu opgenomen worden in het register dat gratis ter beschikking ligt bij de syndicus, waarin ook de notulen van de Algemene Vergadering staan.

De statuten zelf moesten pas gewijzigd worden by een eerste gelegenheid, al dan niet door de wet opgelegd.

p.s. aangenomen dat de de statuten van 2013 al opgesteld werd op basis van de wet 2.6.10, en dus nog niet met de ( minimale )wijzigingen 2015.




 


mvg

SCORPIOEN
Offline
basisakte aanpassen na gewijzigde wet....

was dubbel gebruik, sorri


mvg

nescio1
Offline
B.W. Art. 577-10 ยง 3

"De beslissingen...register...zetel van de vereniging van mede-eigenaars.

B.W. Art. 577-5 § 1

"Zij draagt de benaming "vereniging van mede-eigenaars", gevolgd door..."

"Zij heeft haar zetel in het gebouw."

 
EDVS
Offline
het klopt dat onze basisakte
het klopt dat onze basisakte al is opgesteld volgens de wet! Het nieuwe RIO ( cfr wet 2018 ) waarin een deel van statuten ( wijze van bijeenroeping, taak CDR, taak syndicus, vereiste meerderheiden, .... ) bestaat ook! Als ik het dus goed begrijp moet de basisakte niet worden aangepast!
Gewoon om te weten.... wanneer of in welke gevallen moet die dan wel via de notaris worden aangepast!
 
nescio1
Offline
nuttig?
SCORPIOEN
Offline
Basisakte aanpassen na gewijzigde wet...

 @ #4

De meest voor de hand liggende reden : als er gesleuteld zou worden aan de eenheden/quotiteiten toegekend aan de kavels

Dan is zelfs een rechtmatig genomen beslissing van de Algemene Vergadering niet eens
voldoende : het moet gestaafd worden door een verslag van een deskundige..

En uiteraard als de wetgever het oplegt ( 2.6.2010)



 


mvg

SCORPIOEN
Offline
Basisakte aanpassen na gewijzigde wet...

 @ #4

De meest voor de hand liggende reden : als er gesleuteld zou worden aan de eenheden/quotiteiten toegekend aan de kavels

Dan is zelfs een rechtmatig genomen beslissing van de Algemene Vergadering niet eens
voldoende : het moet gestaafd worden door een verslag van een deskundige..

En uiteraard als de wetgever het oplegt ( 2.6.2010)



 


mvg