Erfdienstbaarheid

1 antwoord [Laatste bericht]
EDVS
Offline


hallo,

in de wet op de mede-eigendom staat:
  • Een bepaalde eigenaar rechten geven op bepaalde gemene delen (bijv. de tuin) wordt als een erfdienstbaarheid aanzien.
In specifiek geval bij ons wil een mede-eigenaar de gemeenschappelijke tuin aanwenden als moestuin. Hoe moet ik voorgaande clausule interpreteren?

Kunnen we mits opmaak van onderhandse overeenkomst waarin we duidelijk specifieren dat dit recht op gebruik, goedgekeurd met een voldtrekte meerderheid, nooit kan beschouwd worden als erfdienstbaarheid, deze clausule als niet toepasbaar stellen?

Wat zijn de gevolgen van die eventuele erfdienstbaarheid voor de andere mede-eigenaars?

alvast dank voor jullie gewaardeerde input
 
nescio1
Offline
Vraag raad aan uw familienotaris. (Veelal gratis).

B.W. Art. 577-4 § 1 1 °
 
“… erfdienstbaarheid te zijn, behoudens afwijkende clausule; (*) “
 
 
(*) onze onderlijning