Fietsenrek

3 antwoorden [Laatste bericht]
Wakke
Offline
Ik ben voorzitter RME, onderstaande komt uit de basisakte.
4.3 Gemeenschappelijk genot en gebruik 
a)  Fietsenstalling Fietsen  en  brommers  mogen  niet  geplaatst  worden  tegen  de  gevel  van  het  gebouw  of  in  de traphal.  Zij  mogen  enkel  gestald  worden  in  de  daartoe  voorziene  ondergrondse  fietsenberging.  De fietsenberging  omvat  een  fietsenrek  met  mogelijkheid  tot  het  plaatsen  van  fietsen.  Telkens  twee plaats  in  voormeld  fietsenrek  is  voorbestemd  voor  gebruik  door  de  bewoners  per gebruik appartement.   
Moet de bouwheer (promotor) een rek voorzien zoals beschreven?
Indien ja hoe moet ik hierop reageren?
nescio1
Offline
aankoopakte primeert?

Herlees uw aankoopakte, basisakte en RIO.
 
Voorheen werd de basisakte, en daarin vooral het reglement van mede-eigendom, meestal opgemaakt op initiatief van de projectontwikkelaar.
Zoals de wetgever het ook bedoelde kon daarin dan rekening gehouden met de specifieke omstandigheden van het gebouw (in de ontwerpfase?).
Al was het ook hier niet uitgesloten dat de notaris (?) of andere, een “copy and paste” maakte met zijn standaardtekst of een andere akte van b.v. dezelfde projectontwikkelaar.
 
 
 
De herziene wetgeving 2018 had de bedoeling alle ballast uit het reglement van mede-eigendom (dikwijls enkel te wijzigen bij authentieke akte) over te brengen naar het RIO (nu onderhandse akte, gemakkelijk te wijzigen).
Is hier het kind met het badwater weggegooid?
 
Samengevat: u kan enkel rechten ontlenen aan uw aankoopakte zelf.
 
 
Ook:
B.W. Art. 577-4 § 1/1 (wetgeving versie 2018)

 
Wakke
Offline
Fietsenrek
Als ik het goed begrijp kan ik het enkel eisen als het in de aankoopakte vermeld is?
nescio1
Offline
Andere mogelijkheden?

Grondig uitpluizen van de reclame, publiciteit, voorstellen, e.a. die u ontving voor de aankoop en die u tot uw aankoop brachten.
 
 
Maak een kostenbatenanalyse op, mocht u verdere juridische stappen overwegen.