aandeel in de gemeenschappelijke kosten

2 antwoorden [Laatste bericht]
jan lazou
Offline
Beste Quimmo,

Welke datum moet u hanteren om te bepalen vanaf wanneer u dient bij te dragen in de gemeenschappelijke kosten voor de aankoop van uw appartement?  Is dat de datum van de verkoopsovereenkomst, de datum van de voorlopige oplevering of de datum van de aankoopakte?

Beste dank! 
DEGO
Offline
Vanaf wanneer zijn de gemeenschappelijke kosten te betalen?
Bij de verkoop van een appartement zijn de gemeenschappelijke kosten slechts verschuldigd door de nieuwe eigenaar vanaf de datum van notariële akte van aankoop van het appartement.  De syndicus zal dus een afrekening moeten maken met de vorige eigenaar voor de verlopen periode.

Met vriendelijke groeten,

DEGO

deskundige
Offline
Beste, Buiten onderlinge

Beste,

Buiten onderlinge afspraken tussen koper en verkoper, kan het bijvoorbeeld perfect zijn dat de vergadering voor de eigendomsoverdracht (verlijden van de authentieke akte) tot bepaalde kosten heeft beslist doch dat de uitvoering en/of de opeisbaarheid ervan pas na de eigendomsoverdracht plaats vindt. In dat geval vallen onder andere deze kosten ten laste van de nieuwe eigenaar.

Dit is een van de mogelijke scenario's.

Inzake verwijs ik naar artikel 577-11 §§ 1 - 5 B.W.

Mvg.